Menu
Top nyheder 23. december kl. 12:03
Seniorene klar til en ny sæson Gamle som nye spillere er meget velkommen
Top nyheder
06. december kl. 20:02 Blå vogns Julestævne i Stensballe hallen
Top nyheder
11. november kl. 08:09 SIK herresenior
Top nyheder
08. november kl. 16:55 Træner duo overtager 1.holdet
Top nyheder
20. oktober kl. 10:05 Generalforsamlingen 11.10.17
Kommende kampe
Januar 2018
20.
lørdag
09.00
Stensballe IK (2)
Herrer
U6
U6 Drenge 3M INDE (2012) 20.01.18 • Pulje 130
Egebjerg Hallen
Stensballe IK (3)
Egebjerg Hallen
20.
lørdag
09.08
Lund IF
Herrer
U6
U6 Drenge 3M INDE (2012) 20.01.18 • Pulje 131
Egebjerg Hallen
Stensballe IK (1)
Egebjerg Hallen
20.
lørdag
09.24
Hedensted IF
Herrer
U6
U6 Drenge 3M INDE (2012) 20.01.18 • Pulje 130
Egebjerg Hallen
Stensballe IK (2)
Egebjerg Hallen
20.
lørdag
09.24
Stensballe IK (1)
Herrer
U6
U6 Drenge 3M INDE (2012) 20.01.18 • Pulje 131
Egebjerg Hallen
Horsens fS (2)
Egebjerg Hallen
20.
lørdag
09.32
Stensballe IK (3)
Herrer
U6
U6 Drenge 3M INDE (2012) 20.01.18 • Pulje 130
Egebjerg Hallen
FC Skanderborg (1)
Egebjerg Hallen
20.
lørdag
09.48
Stensballe IK (1)
Herrer
U6
U6 Drenge 3M INDE (2012) 20.01.18 • Pulje 131
Egebjerg Hallen
Gedved IF
Egebjerg Hallen
20.
lørdag
09.56
Stensballe IK (2)
Herrer
U6
U6 Drenge 3M INDE (2012) 20.01.18 • Pulje 130
Egebjerg Hallen
IF Lyseng (3)
Egebjerg Hallen
20.
lørdag
10.00
Hovedgaard IF
Kvinder
U10
U10 Piger B INDE (2008) 20.01.18 • Pulje 55
Glud Hallen
Stensballe IK (2)
Glud Hallen
20.
lørdag
10.04
Stensballe IK (3)
Herrer
U6
U6 Drenge 3M INDE (2012) 20.01.18 • Pulje 130
Egebjerg Hallen
Odder IGF
Egebjerg Hallen
20.
lørdag
10.12
FC Skanderborg (1)
Herrer
U6
U6 Drenge 3M INDE (2012) 20.01.18 • Pulje 130
Egebjerg Hallen
Stensballe IK (2)
Egebjerg Hallen
20.
lørdag
10.20
Stensballe IK
Herrer
U11
U11 Drenge C INDE (2007) 20.01.18 • Pulje 25
Vest Hallen
Odder IGF
Vest Hallen
20.
lørdag
10.20
Stensballe IK (1)
Kvinder
U10
U10 Piger B INDE (2008) 20.01.18 • Pulje 56
Østbirk Hallen
FC Skanderborg
Østbirk Hallen
20.
lørdag
10.20
IF Lyseng (3)
Herrer
U6
U6 Drenge 3M INDE (2012) 20.01.18 • Pulje 130
Egebjerg Hallen
Stensballe IK (3)
Egebjerg Hallen
20.
lørdag
10.28
FC Skanderborg (2)
Herrer
U6
U6 Drenge 3M INDE (2012) 20.01.18 • Pulje 131
Egebjerg Hallen
Stensballe IK (1)
Egebjerg Hallen
20.
lørdag
10.30
Stensballe IK (2)
Kvinder
U10
U10 Piger B INDE (2008) 20.01.18 • Pulje 55
Glud Hallen
Hørning IF
Glud Hallen
20.
lørdag
10.40
Uldum IF
Herrer
U11
U11 Drenge C INDE (2007) 20.01.18 • Pulje 25
Vest Hallen
Stensballe IK
Vest Hallen
20.
lørdag
10.40
Østbirk IF
Kvinder
U10
U10 Piger B INDE (2008) 20.01.18 • Pulje 56
Østbirk Hallen
Stensballe IK (1)
Østbirk Hallen
20.
lørdag
10.44
Stensballe IK (2)
Herrer
U6
U6 Drenge 3M INDE (2012) 20.01.18 • Pulje 130
Egebjerg Hallen
Odder IGF
Egebjerg Hallen
20.
lørdag
10.52
Stensballe IK (3)
Herrer
U6
U6 Drenge 3M INDE (2012) 20.01.18 • Pulje 130
Egebjerg Hallen
Hedensted IF
Egebjerg Hallen
20.
lørdag
10.52
Horsens fS (3)
Herrer
U6
U6 Drenge 3M INDE (2012) 20.01.18 • Pulje 131
Egebjerg Hallen
Stensballe IK (1)
Egebjerg Hallen
20.
lørdag
11.00
Stensballe IK
Herrer
U11
U11 Drenge C INDE (2007) 20.01.18 • Pulje 25
Vest Hallen
Egebjerg IF
Vest Hallen
20.
lørdag
11.00
Egebjerg IF
Kvinder
U10
U10 Piger B INDE (2008) 20.01.18 • Pulje 55
Glud Hallen
Stensballe IK (2)
Glud Hallen
20.
lørdag
11.00
Stensballe IK (1)
Kvinder
U10
U10 Piger B INDE (2008) 20.01.18 • Pulje 56
Østbirk Hallen
Bramdrupdam GIF
Østbirk Hallen
20.
lørdag
11.16
BMI (1)
Herrer
U7
U7 Drenge 3M INDE (2011) 20.01.18 • Pulje 116
Egebjerg Hallen
Stensballe IK (1)
Egebjerg Hallen
20.
lørdag
11.20
Juelsminde IF (1)
Herrer
U11
U11 Drenge C INDE (2007) 20.01.18 • Pulje 25
Vest Hallen
Stensballe IK
Vest Hallen
20.
lørdag
11.20
IF Lyseng
Kvinder
U10
U10 Piger B INDE (2008) 20.01.18 • Pulje 56
Østbirk Hallen
Stensballe IK (1)
Østbirk Hallen
20.
lørdag
11.24
Egebjerg IF (2)
Herrer
U7
U7 Drenge 3M INDE (2011) 20.01.18 • Pulje 117
Egebjerg Hallen
Stensballe IK (3)
Egebjerg Hallen
20.
lørdag
11.30
Stensballe IK (2)
Kvinder
U10
U10 Piger B INDE (2008) 20.01.18 • Pulje 55
Glud Hallen
Uldum IF
Glud Hallen
20.
lørdag
11.32
Stensballe IK (1)
Herrer
U7
U7 Drenge 3M INDE (2011) 20.01.18 • Pulje 116
Egebjerg Hallen
Hovedgaard IF (1)
Egebjerg Hallen
20.
lørdag
11.48
Stensballe IK (3)
Herrer
U7
U7 Drenge 3M INDE (2011) 20.01.18 • Pulje 117
Egebjerg Hallen
Hovedgaard IF (2)
Egebjerg Hallen
20.
lørdag
11.50
IF Lyseng (1)
Kvinder
U8
U8 Piger B INDE (2010) 20.01.18 • Pulje 107
Østbirk Hallen
Stensballe IK
Østbirk Hallen
20.
lørdag
11.56
Stensballe IK (1)
Herrer
U7
U7 Drenge 3M INDE (2011) 20.01.18 • Pulje 116
Egebjerg Hallen
AIA/Tranbjerg (1)
Egebjerg Hallen
20.
lørdag
12.10
Stensballe IK
Herrer
U8
U8 Drenge B INDE (2010) 20.01.18 • Pulje 92
Vest Hallen
Horsens fS
Vest Hallen
20.
lørdag
12.12
BMI (2)
Herrer
U7
U7 Drenge 3M INDE (2011) 20.01.18 • Pulje 117
Egebjerg Hallen
Stensballe IK (3)
Egebjerg Hallen
20.
lørdag
12.20
Stensballe IK
Kvinder
U8
U8 Piger B INDE (2010) 20.01.18 • Pulje 107
Østbirk Hallen
Vejle B
Østbirk Hallen
20.
lørdag
12.36
FC Skanderborg (2)
Herrer
U7
U7 Drenge 3M INDE (2011) 20.01.18 • Pulje 116
Egebjerg Hallen
Stensballe IK (1)
Egebjerg Hallen
20.
lørdag
12.36
Stensballe IK (3)
Herrer
U7
U7 Drenge 3M INDE (2011) 20.01.18 • Pulje 117
Egebjerg Hallen
FC Skanderborg (3)
Egebjerg Hallen
20.
lørdag
12.50
BUF Horsens (1)
Herrer
U8
U8 Drenge B INDE (2010) 20.01.18 • Pulje 92
Vest Hallen
Stensballe IK
Vest Hallen
20.
lørdag
12.50
Aabyhøj IF
Kvinder
U8
U8 Piger B INDE (2010) 20.01.18 • Pulje 107
Østbirk Hallen
Stensballe IK
Østbirk Hallen
20.
lørdag
12.52
AIA/Tranbjerg (2)
Herrer
U7
U7 Drenge 3M INDE (2011) 20.01.18 • Pulje 117
Egebjerg Hallen
Stensballe IK (3)
Egebjerg Hallen
20.
lørdag
13.00
Odder IGF
Herrer
U7
U7 Drenge 3M INDE (2011) 20.01.18 • Pulje 116
Egebjerg Hallen
Stensballe IK (1)
Egebjerg Hallen
20.
lørdag
13.10
Gedved IF
Herrer
U8
U8 Drenge B INDE (2010) 20.01.18 • Pulje 92
Vest Hallen
Stensballe IK
Vest Hallen
20.
lørdag
13.16
Stensballe IK (2)
Herrer
U7
U7 Drenge 3M INDE (2011) 20.01.18 • Pulje 118
Egebjerg Hallen
FC Skanderborg (1)
Egebjerg Hallen
20.
lørdag
13.20
Stensballe IK
Kvinder
U8
U8 Piger B INDE (2010) 20.01.18 • Pulje 107
Østbirk Hallen
Ølsted UGF
Østbirk Hallen
20.
lørdag
13.30
Stensballe IK
Herrer
U8
U8 Drenge C INDE (2010) 20.01.18 • Pulje 102
Ørting Hallen
SS Skjold
Ørting Hallen
20.
lørdag
13.40
Stensballe IK
Herrer
U8
U8 Drenge B INDE (2010) 20.01.18 • Pulje 92
Vest Hallen
Hovedgaard IF
Vest Hallen
20.
lørdag
13.40
Lund IF (1)
Herrer
U7
U7 Drenge 3M INDE (2011) 20.01.18 • Pulje 118
Egebjerg Hallen
Stensballe IK (2)
Egebjerg Hallen
20.
lørdag
13.50
Gedved IF
Herrer
U8
U8 Drenge C INDE (2010) 20.01.18 • Pulje 102
Ørting Hallen
Stensballe IK
Ørting Hallen
20.
lørdag
14.00
Stensballe IK
Herrer
U8
U8 Drenge B INDE (2010) 20.01.18 • Pulje 92
Vest Hallen
Hatting-Torsted Fodbold (1)
Vest Hallen
20.
lørdag
14.10
Hundslund IF
Herrer
U8
U8 Drenge C INDE (2010) 20.01.18 • Pulje 102
Ørting Hallen
Stensballe IK
Ørting Hallen
20.
lørdag
14.12
Stensballe IK (2)
Herrer
U7
U7 Drenge 3M INDE (2011) 20.01.18 • Pulje 118
Egebjerg Hallen
Hatting-Torsted Fodbold (1)
Egebjerg Hallen
20.
lørdag
14.28
Hovedgaard IF (3)
Herrer
U7
U7 Drenge 3M INDE (2011) 20.01.18 • Pulje 118
Egebjerg Hallen
Stensballe IK (2)
Egebjerg Hallen
20.
lørdag
14.30
FC Skanderborg (1)
Kvinder
U11
U11 Piger B INDE (2007) 20.01.18 • Pulje 31
Bredsten Hallen
Stensballe IK (1)
Bredsten Hallen
20.
lørdag
14.40
Stensballe IK
Herrer
U8
U8 Drenge C INDE (2010) 20.01.18 • Pulje 102
Ørting Hallen
Hovedgaard IF
Ørting Hallen
20.
lørdag
14.45
Stensballe IK (1)
Kvinder
U11
U11 Piger B INDE (2007) 20.01.18 • Pulje 31
Bredsten Hallen
Odder IGF
Bredsten Hallen
20.
lørdag
15.00
Stensballe IK (2)
Herrer
U7
U7 Drenge 3M INDE (2011) 20.01.18 • Pulje 118
Egebjerg Hallen
Horsens KFUM (2)
Egebjerg Hallen
20.
lørdag
15.10
Hatting-Torsted Fodbold
Herrer
U8
U8 Drenge C INDE (2010) 20.01.18 • Pulje 102
Ørting Hallen
Stensballe IK
Ørting Hallen
20.
lørdag
15.20
Stensballe IK (1)
Kvinder
U11
U11 Piger B INDE (2007) 20.01.18 • Pulje 31
Bredsten Hallen
Jelling fS (1)
Bredsten Hallen
20.
lørdag
15.45
Stensballe IK (1)
Kvinder
U11
U11 Piger B INDE (2007) 20.01.18 • Pulje 31
Bredsten Hallen
FC Skanderborg (1)
Bredsten Hallen
20.
lørdag
16.00
Ry Fodbold
Kvinder
U11
U11 Piger B INDE (2007) 20.01.18 • Pulje 30
Ørting Hallen
Stensballe IK (2)
Ørting Hallen
20.
lørdag
16.00
Odder IGF
Kvinder
U11
U11 Piger B INDE (2007) 20.01.18 • Pulje 31
Bredsten Hallen
Stensballe IK (1)
Bredsten Hallen
20.
lørdag
16.20
Stensballe IK (2)
Kvinder
U11
U11 Piger B INDE (2007) 20.01.18 • Pulje 30
Ørting Hallen
Brabrand IF (1)
Ørting Hallen
20.
lørdag
16.35
Jelling fS (1)
Kvinder
U11
U11 Piger B INDE (2007) 20.01.18 • Pulje 31
Bredsten Hallen
Stensballe IK (1)
Bredsten Hallen
20.
lørdag
16.50
Stensballe IK (2)
Kvinder
U11
U11 Piger B INDE (2007) 20.01.18 • Pulje 30
Ørting Hallen
Hovedgaard IF
Ørting Hallen
20.
lørdag
17.40
IF Lyseng
Kvinder
U11
U11 Piger B INDE (2007) 20.01.18 • Pulje 30
Ørting Hallen
Stensballe IK (2)
Ørting Hallen
20.
lørdag
18.10
FC Skanderborg (2)
Kvinder
U11
U11 Piger B INDE (2007) 20.01.18 • Pulje 30
Ørting Hallen
Stensballe IK (2)
Ørting Hallen
21.
søndag
09.00
Bramdrupdam GIF
Herrer
U9
U9 Drenge A INDE (2009) 21.01.18 • Pulje 59
Bramdrupdam Hal 1
Stensballe IK
Bramdrupdam Hal 1
21.
søndag
09.40
Stensballe IK
Herrer
U9
U9 Drenge A INDE (2009) 21.01.18 • Pulje 59
Bramdrupdam Hal 1
Erritsø GIF
Bramdrupdam Hal 1
21.
søndag
10.20
Stensballe IK
Herrer
U9
U9 Drenge A INDE (2009) 21.01.18 • Pulje 59
Bramdrupdam Hal 1
Gauerslund IF
Bramdrupdam Hal 1
21.
søndag
10.40
Hatting-Torsted Fodbold
Herrer
U9
U9 Drenge A INDE (2009) 21.01.18 • Pulje 59
Bramdrupdam Hal 1
Stensballe IK
Bramdrupdam Hal 1
21.
søndag
11.20
Stensballe IK
Herrer
U9
U9 Drenge A INDE (2009) 21.01.18 • Pulje 59
Bramdrupdam Hal 1
Kolding B
Bramdrupdam Hal 1
21.
søndag
11.40
Stensballe IK
Herrer
U9
U9 Drenge C INDE (2009) 21.01.18 • Pulje 75
Glud Hallen
Horsens fS (1)
Glud Hallen
21.
søndag
12.10
FC Skanderborg
Herrer
U9
U9 Drenge C INDE (2009) 21.01.18 • Pulje 75
Glud Hallen
Stensballe IK
Glud Hallen
21.
søndag
12.50
Stensballe IK
Herrer
U9
U9 Drenge C INDE (2009) 21.01.18 • Pulje 75
Glud Hallen
ASA, Aarhus (2)
Glud Hallen
21.
søndag
13.10
Stouby GIF
Herrer
U9
U9 Drenge C INDE (2009) 21.01.18 • Pulje 75
Glud Hallen
Stensballe IK
Glud Hallen
21.
søndag
13.50
Stensballe IK
Herrer
U9
U9 Drenge C INDE (2009) 21.01.18 • Pulje 75
Glud Hallen
Hedensted IF (1)
Glud Hallen
27.
lørdag
10.00
Stensballe IK (1)
Herrer
U11
U11 Drenge Kunstgræsturnering - 3. stævne • Pulje 55
tst Kunstgræsbane
ASA, Aarhus
tst Kunstgræsbane
27.
lørdag
10.00
VSK Aarhus (3)
Herrer
U11
U11 Drenge Kunstgræsturnering - 3. stævne • Pulje 56
Stensballe Kunstgræs Arena
Stensballe IK (2)
Stensballe Kunstgræs Arena
27.
lørdag
10.40
tst Fodbold
Herrer
U11
U11 Drenge Kunstgræsturnering - 3. stævne • Pulje 55
tst Kunstgræsbane
Stensballe IK (1)
tst Kunstgræsbane
27.
lørdag
10.40
Stensballe IK (2)
Herrer
U11
U11 Drenge Kunstgræsturnering - 3. stævne • Pulje 56
Stensballe Kunstgræs Arena
FB Fodbold
Stensballe Kunstgræs Arena
27.
lørdag
11.20
VSK Aarhus (2)
Herrer
U11
U11 Drenge Kunstgræsturnering - 3. stævne • Pulje 55
tst Kunstgræsbane
Stensballe IK (1)
tst Kunstgræsbane
27.
lørdag
11.20
Stensballe IK (2)
Herrer
U11
U11 Drenge Kunstgræsturnering - 3. stævne • Pulje 56
Stensballe Kunstgræs Arena
Viborg FF
Stensballe Kunstgræs Arena
27.
lørdag
12.00
Stensballe IK (1)
Herrer
U12
U12 Drenge kunstgræsturnering - 3. stævne • Pulje 6
Højbo Stadion Kunstgræsbane
Hørning IF (1)
Højbo Stadion Kunstgræsbane
27.
lørdag
12.00
Stensballe IK (2)
Herrer
U12
U12 Drenge kunstgræsturnering - 3. stævne • Pulje 24
Brædstrup Kunstgræsbane
Stautrup IF
Brædstrup Kunstgræsbane
27.
lørdag
12.40
Brabrand IF
Herrer
U12
U12 Drenge kunstgræsturnering - 3. stævne • Pulje 6
Højbo Stadion Kunstgræsbane
Stensballe IK (1)
Højbo Stadion Kunstgræsbane
27.
lørdag
12.40
Brædstrup IF
Herrer
U12
U12 Drenge kunstgræsturnering - 3. stævne • Pulje 24
Brædstrup Kunstgræsbane
Stensballe IK (2)
Brædstrup Kunstgræsbane
27.
lørdag
13.20
Stensballe IK (1)
Herrer
U12
U12 Drenge kunstgræsturnering - 3. stævne • Pulje 6
Højbo Stadion Kunstgræsbane
Nibe B
Højbo Stadion Kunstgræsbane
27.
lørdag
13.20
Stensballe IK (2)
Herrer
U12
U12 Drenge kunstgræsturnering - 3. stævne • Pulje 24
Brædstrup Kunstgræsbane
Silkeborg KFUM
Brædstrup Kunstgræsbane